ابزاردونی طرح های لایه باز

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق نستعلیق، کاری هنری و جدید از گروه طراحان ابزاردونی است که خدمت حضور شما تقدیم می گردد. در طراحی این لوح تقدیر از سیاه مشق برگرفته از بیت شعر قصیده “درخت تو گر بار دانش بگیرید به زیر آوری چرخ نیلوفری را” ناصر خسرو استفاده شده که به صورت نیمه محو در زمینه طرح به کار برده شده است. ترکیب این سیاه مشق توسط هنرمندان خوشنویس ابزاردونی کار شده است. ساختار لایه باز طرح به گونه ای است که با استفاده از لایه های مشخص شده می توانید به آسانی طیف رنگی کار را تغییر دهید. همچنین وکتور سیاه مشق به صورت جداگانه داخل بسته دانلودی قرار داده شده است که می توانید در طرح های دیگر خود از آن استفاده نمایید.

طراحی متن اختصاصی برای سیاه مشق این کار، با دریافت هزینه، انجام می شود. برای سفارش تماس بگیرید.

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق

سیاه مشق چیست؟

سیاه‌­مشق (siāhmashgh): گونه‌­ای از خوشنویسی که از ترکیب و تکرار حروف به وجود می‌­آید و خوشنویس به تمرین و آفرینش صفحه­‌ای می­‌پردازد که خوانده­‌شدن مطلب می­‌تواند اهمیّت چندانی نداشته و بجای آن صفحه‌­پردازی (کمپوزیسیون) و رعایت توازن سیاهی و سفیدی و… مورد عنایت باشد. از این­رو سیاه‌­مشق را می­توان اوج هنر خوشنویسی ناب دانست چرا که تنها خلاّقیت و زیبایی آن مورد توجّه است نه مضمون و محتوای ادبی آن. سیاه‌­مشق­نویسی تاریخچه‌ی چندصدساله داشته و دارای گونه‌­های بسیار متنوّع و زیباست مانند: سیاه­‌مشق چلیپا، سیاه‌­مشق یک­‌سویه، دوسویه، سه‌­سویه، و… (که در آنها حروف و کلمات از چندسو مثلاً افقی، عمودی و مایل به تحریر در می‌­آیند). در دسته­‌ای از سیاه­‌مشق­‌ها تمامی حروف و کلمات تکرار می­‌شوند و در دسته‌ی دیگر، برخی و البته بسیاری از سیاه‌­مشق‌­ها قابل خواندن می‌­باشند مگر سیاه­‌مشق­‌های بی­‌مضمون که در این صورت، خوشنویس مطلب خاصّی را نمی­‌نویسد. ( منبع : malekmuseum[dot]org )

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشقلایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق

لایه باز لوح تقدیر با زمینه سیاه مشق نستعلیق، کاری هنری و جدید از گروه طراحان ابزاردونی است که خدمت حضور شما تقدیم می گردد. در طراحی این لوح تقدیر از سیاه مشق برگرفته از بیت شعر قصیده “درخت تو […]

Rating: 5 Review by Abzardooni on 2018-09-14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *